Система відеоспостереження в магазині

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Відеоспостереження в магазині щось само собою зрозуміле. Однак, ідей, як можна грамотно застосувати одну і ту ж систему відеоспостереження безліч. Власник магазину може навіть не замислюватися про унікальні можливості, які відкриваються при використанні рішень подібного роду.

На представленому нижче малюнку проілюстрована схема розташування камер відеоспостереження всередині магазину:

Видеонаблюдение в магазин

Контроль співробітників

Здавалося б, в першу чергу, системи відеоспостереження в магазинах встановлюють для захисту від розкрадань, однак статистика показує інше. Недобросовісна робота продавців-консультантів, або помилки касирів при перерахуванні грошових коштів, все це має пряме відношення до контролю співробітників і процесів, що відбуваються під час їх роботи. Отже, по порядку. Продавець консультант спочатку спізнюється на роботу на півгодини, після цього стоїть між рядами з одягом або електронікою і займається своїми справами, не звертаючи уваги на відвідувачів. В кінці дня, власник магазину, або відповідальна особа, переглядає вибірково по годинах відео з камер, що його зацікавили і зауважує, хто о котрій прийшов, і хто як виявляв активність під час роботи, далі, очевидно, застосовуються певні санкції до нелояльних співробітників. В такому порядку ефективності системи відеоспостереження виглядає досить вражаюче.

Контроль касових операцій

Система контролю касових операцій, реалізована за допомогою відеоспостереження, має величезну популярність, принцип дії такої системи досить цікавий і при цьому, досить простий. На кожну касу наводиться камера з високою роздільною здатністю. Всі камери об’єднуються єдиним програмним забезпеченням з підтримкою аналітичних функцій. Тепер, коли система відеоспостереження готова, всі касові термінали також підключаються до ПО системи спостереження. Переглянемо процес роботи каси і касира послідовно і виділимо роботу відеоспостереження. Камера фіксує процес реєстрації товарів, що продаються, після чого касир виводить на друк чек, в цей момент дані друку за допомогою ПО накладаються на зображення з камери, таким чином, реалізується прямий зв’язок картинки з камери з роздрукованими на чек даними. Співробітник служби охорони завжди зможе здійснити аудит роботи касира або прояснити спірні моменти роботи на рівні касир – покупець.

 

Розпізнавання облич

У рітейлі вельми популярним рішенням боротьби з дрібними шахраями стала реалізація системи розпізнавання осіб. У систему відеоспостереження заносяться дані про зловмисників, які були зафіксовані камерами. Якщо зловмисник приходить в магазин повторно, система відразу інформує про нього службу безпеки за допомогою звукового сигналу і виведення зображення з обличчям зловмисника на тривожний монітор. Таке рішення особливо ефективно, коли мова йде про тісну співпрацю рітейлерних організацій між собою в питаннях безпеки. Обмінюючись своїми базами осіб, торгові центри та супермаркети знижують ймовірність проникнення нового «злодюжки» непоміченим.

 

Підрахунок відвідувачів

Хтось скаже рахувати відвідувачів можна і простіше, ніж засобами відеоспостереження, але мало хто зможе показати, як, і не факт, що система буде дешевше. Крім того, підрахунок відвідувачів, просто може бути не основним завданням. Система відеоспостереження одночасно може і робити великий шматок іншої роботи. Забезпечувати спостереження за робочим процесом, виконувати аналітичні функції безпеки, та й всі завдання, перераховані вище в тому числі. Якщо розглядати відеоспостереження в магазині виключно для завдань підрахунку відвідувачів, то переваги перед іншими системами також можна виділити. В першу чергу це точність, камери можна розставити зручним чином, виділити зони контролю за допомогою програмного забезпечення і стежити тільки за тим, що дійсно має контролюватися і моніторитися. Другою важливою перевагою варто відзначити можливість перевірки працездатності системи, в будь-який момент, переглянувши відеоархів та порівнявши його з тим, як система визначає відвідувача.

 

Підсумок

Перерахований перелік вирішуваних завдань за допомогою систем спостереження, безумовно, не повний. З іншого боку він відображає основну масу інструментів за допомогою, яких можуть бути вирішені і інші завдання. Важливо відзначити той факт, що одного розуміння можливостей може бути досить для того, щоб видавити з одного рішення максимум, отримавши при цьому величезну кількість додаткових корисних функцій, не переплачуючи за обладнання.

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.